Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 1 Głosów - 5 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Marcin Permus; radny z Okulickiego/Os. Kalinowego za 2017
04-02-2018, 23:50
Post: #1

Sprawozdanie radnego za 2017 rok. Marcin Permus – radny z Okulickiego/ Os. Kalinowego. Krótkie sprawozdanie: Co udało się zrealizować w 2017r. w najbliższym sąsiedztwie?


Nowa wylewka asfaltowa na całości ul. Łopackiego.

Nakładka asfaltowa na odcinku ul. Kocmyrzowskiego od ul. Nad Dłubnią do Placu Bieńczyckiego.

Udział w akcji w obronie drzew przy Okulickiego.

Interwencje do jednostek miejskich w celu wykupu terenów (działek prywatnych) pod tereny rekreacyjne i zielone przy ul. Okulickiego /5/47, 5/5 12/1, obr. 8, jed ew. Nowa Huta w rejonie Okulickiego i Złotej Jesieni/, Os. Kościuszkowskie – teren zarośniętego boiska, razem z radną Aliną Nowicką/, oraz od jazu w Bieńczycach do ul. Kocmyrzowskiej i od ul. Stadionowej do Zalewu Nowohuckiego.

Próba mediacji między wspólnotami przy ul. Okulickiego odnośnie organizacji ruchu i znaków oraz wprowadzenia strefy zamieszkania.

Remont wjazdu do bloku nr 23 Os. Kalinowe.

Remont parkingu przy ul. Łopackiego na wysokości Przychodni Os. Złotej Jesieni 3.

Remont i aktualizacja tablic z planem dzielnicy m.in. na Rondzie Hipokratesa i innych miejsc dzielnicy.

Projekt rewitalizacji placu zabaw na Os. Wysokim i Os. Kalinowym. Rozpoczęcie wykonania nowoczesnego i autorskiego placu zabaw na os. Wysokim – I etap, m.in. zestaw trampolin, linarium i inne atrakcje.

Remont schodów i wykonanie podjazdu dla niepełnosprawnych między pawilonem handlowym, obok Przedszkola nr 113, Os. Jagiellońskie 8.

11 pasów zieleni na terenie Bieńczyc wzdłuż pasów drogowych, w tym wzdłuż Okulickiego, Kocmyrzowskiej, Andersa, Obrońców Krzyża (wykonanie projektu zieleni izolacyjnej wzdłuż dróg, czeka na realizacje).

Napisałem uchwałę na sesję Rady Dzielnicy do Prezydenta Miasta Krakowa i zainicjowałem temat w Radzie Miasta Krakowa związany z przedłużeniem ul. Łopackiego do ul. Gen. Okulickiego. Trwa projektowanie drogi (2018r), zdobywanie pozwoleń i uzgodnień. Zaplanowana realizacja 2018r./2019r.

W porozumieniu z Zarządem Zieleni Miejskiej wyznaczono jedyny nadający się pod rekreację teren. Wykonano projekt terenu rekreacyjnego działki 5/46, obr. 8, jed. ewid. Nowa Huta, 4 strefy rekreacyjne: dzieci najmłodsze, starsze, młodzież, seniorzy). Rekultywacja terenu, nasadzenia, wykonanie oświetlenia, monitoringu ogrodzenie terenu oto jak docelowo ma wyglądać teren rekreacyjny, taki oto będzie harmonogram prac. W tej sprawie także na mój wniosek Rada Dzielnicy wnioskowała do Prezydenta Miasta Krakowa o wykonanie terenu rekreacyjnego wraz placem zabaw przy ul. Łopackiego. Zostaje wykonany projekt (2017r.) a w kolejnym (2018r.) miejmy nadzieję dojdzie do realizacji projektu wraz z placem zabaw bliskim sąsiedztwie bloków przy Okulickiego i Złotej Jesieni.

Kompleksowa Rewitalizacja Zalewu Nowohuckiego NOWE (alejki, ławki, kosze, boiska sportowe, ścieżka zdrowia, rozbudowa siłowni na wolnym powietrzu, plac zabaw, scena, monitoring, pomosty pływające na wodzie, kącik dla psów, tablice informacyjne – przygotowanie projektu i rozpoczęcie pierwszych modernizacji i inwestycji).

Rozpoczęcie budowa Tężni Solankowej nad Zalewem Nowohuckim.

Zakup i montaż fontann pływających, oczyszczających i dotleniających wodę Zalewie Nowohuckim (zadanie przesunięte na 2018r.).

Przygotowanie dokumentacji do termomodernizacji szkół: Szkoła Podstawowa 92/MDK Korczaka – os. Kalinowe, Szkoła Podstawowa 100 – Os. Albertyńskie, Szkoła Podstawowa 101 – Os. Jagiellońskie, Szkoła Podstawowa 104 – Os. Wysokie, Gim. 42 – obecnie SP 92 – Os. Strusia

Wykonanie termomodernizacji III Liceum Ogólnokształcącego, os. Wysokie

Wymiana oświetlenia na Plantach Bieńczyckich – I etap, 123 nowe oprawy ledowe.

Monitoring placu zabaw na ul. Fatimskiej i Os. Kalinowym – budowa światłowodu i wpięcie ogródków do monitoringu dzielnicowego.

Małopolski Zarząd Melioracji i Urządzeń Wodnych, po moich ponad rocznych interwencjach wziął się za sprzątanie koryta rzeki Dłubni nie tylko w Bieńczycach ale na terenie całej linii brzegowej Dłubni na terenie Nowej Huty. Nieprzerwanie staram się o poprawę czystości w rzece Dłubni i kanale Młynówka oraz Zalewu Nowohuckiego. Przeszkadzają temu trzy oficjalne miejsca zrzutów nieczystości do Dłubni i przestarzały system kanalizacji ogólnospławnej.

Nadzór nad projektem (2017r.) przebudowy ul. Fatimskiej od skrzyżowania z ul. Szybką do ul. Kocmyrzowskiej. Pomysł i wychodzenie za wpisaniem zadania do budżetu miejskiego. Realizacja i wykonanie 2018/2019r.

Zamontowanie brakującej oprawy ulicznej na skrzyżowaniu Łyszkiewicza – Fatimska.

Wstępne oczyszczenie stawu przy Kaczeńcowej, starania o kompleksowe odmulenie stawu i wyczyszczenie wody w tym także wód Zalewu Nowohuckiego. Zaproponowałem alternatywę w postaci metody biologicznego oczyszczania zbiorników wodnych. We wrześniu br. ZIKiT rozpoczął proces biologicznego oczyszczania zaproponowaną przeze mnie metodą dr Marcina Sitarka. Dla wód Zalewu Nowohuckiego z przyczyn atmosferycznych proces nastąpi na wiosnę 2018r.

Wizja lokalna nieszczelnej kanalizacja przy skrzyżowaniu Fatimska – Okulickiego, ZIKiT naprawił studzienkę oraz poprawił przejazd ul. Fatimska na tym odcinku.

Czynny udział w czyszczeniu otoczenia stawu przy Kaczeńcowej oraz sprzątaniu brzegów Dłubni nad Zalewem Nowohuckim – inicjatywa społeczna.

Remont chodnika wraz z obniżeniem krawężników i zamontowaniem pasów medialnych na ul. Cienistej i Fatimskiej.

Likwidacja starych słupów oświetlenia ulicznego ze środka chodnika przy ul. Cienistej i montaż nowych ledowych przesuniętych na bok chodnika.

Dodatkowe oznakowanie przejścia dla pieszych przy ul. Fatimskiej w sąsiedztwie skrzyżowania z ul. Cienistą, pod kątem poprawy bezpieczeństwa dzieci, wymalowano pasy szkolne (biało-czerwone) i zamontowano agatki.

Wykonanie dwóch nowych ciągów oświetlenia na ul. Stadionowej ( do kościoła księży Pallotynów i w kierunku dojścia do ul. Wańkowicza)oraz na os. Wysokim.

Zaprojektowanie i wykonanie sygnalizacji świetlnej dla skrzyżowania Cienista-Kocmyrzowska- Bulwarowa.

Montaż kamery monitoringu miejskiego na Rondzie Hipokratesa.

Instalacja na mój wniosek wiaty przystanku autobusowego na Rondzie Hipokratesa, na wysokości os. Wysokiego.

Wymiana małej architektury: ławek i koszy oraz dostawienie nowych.

Remont mostku łączącego Zalew Nowohucki z ul. Wańkowicza i mostu na ul. Nad Dłubnia wraz z chodnikami.

Generalnie opieka i wsparcie pomysłami dla prac projektowych dla Zalewu Nowohuckiego.

Pierwszy w dzielnicy Bieńczyce Park Kieszonkowy razem z radną Zofią Strojek obecna nazwa Ogrody Krakowian. Zgłoszenie pomysłu i lokalizacji. Realizacja według opracowanego projektu w 2018r.

… i wiele innych spraw poruszonych i załatwionych na wniosek mieszkańców dzielnicy.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 

Użytkownicy przeglądający ten wątek:
1 gości

Wróć do góryWróć do forów
Portal o krakowskich inwestycjach mieszkaniowych
Nowe Tematy

Nowe M