Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 132 Głosów - 2.77 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Osiedle Solaris, Kliny Zacisze (Solart)
05-03-2013, 15:34
Post: #1

Osiedle Solaris to nowa inwestycja mieszkaniowa na południu Krakowa, którą buduje deweloper Sol&art.

Budowa rozpoczęła się w styczniu tego roku i ma się zakończyć w grudniu 2013. Powstaną cztery budynki mieszkalne.Co sądzicie o tych mieszkaniach?

osiedle solaris kraków, solart.JPG   
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
18-03-2013, 23:49
Post: #2

Hej

Moim zdaniem super inwestycja, piękne miejsce, cisza spokój i fajny układ budynku. Wybraliśmy z żoną jedno mieszkanie i przymierzamy się do kupna. Jedyne co mnie niepokoi to niepochlebne opinie na temat solartu w internecie i dość częsta nieterminowość tego dewelopera... Ale poza tym wszystko wydaje się być w porządku.

Ktoś jeszcze kupuje mieszkanie w solarisie? Odezwijcie się przyszli sąsiedzi Smile

pozdr
Marek
Odpowiedz cytując ten post
25-08-2013, 21:04
Post: #3

Witam też z żoną zastanawiamy się kupić mieszkanie na nowych klinach, masz moze jakieś nowe info na temat inwestycji? Jak coś to dzwoń 606 22 55 92 Pozdrawiam Piotrek

Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
27-08-2013, 21:13
Post: #4

(25-08-2013 21:04)Klimek1985 napisał(a):  Witam też z żoną zastanawiamy się kupić mieszkanie na nowych klinach, masz moze jakieś nowe info na temat inwestycji? Jak coś to dzwoń 606 22 55 92 Pozdrawiam Piotrek

Cóż. Info takie jak na stronie dewelopera: http://www.solartdeweloper.pl/inwestycja,7.html. Tam są wszystkie informacje. Z dziennika budowy wynika że coś tam budują i to nawet szybko Smile Myśmy kupili mieszkanie w 48H.

Co konkretnie chcesz wiedzieć? Piszmy tutaj, może innym zainteresowanym się przyda.

PS: gość z góry to ja Wink
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
27-08-2013, 21:18
Post: #5

My zastanawiamy sie nad kupnem w bloku Nowe Kliny, i tam mówia ze do konca listopada sie wyrobia i mam tak nadzieje. Osiedle Solaris jest gdzies niedaleko bloku Nowe Kliny?, nie orientujesz sie moze? Pozdrawiam
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
11-09-2013, 21:09
Post: #6

(27-08-2013 21:18)Klimek1985 napisał(a):  My zastanawiamy sie nad kupnem w bloku Nowe Kliny, i tam mówia ze do konca listopada sie wyrobia i mam tak nadzieje. Osiedle Solaris jest gdzies niedaleko bloku Nowe Kliny?, nie orientujesz sie moze? Pozdrawiam

Solaris jest dokładnie naprzeciwko Nowych Klinów (odrobinę na północ, po przeciwnej stronie ulicy). Na zdjęciach z budowy widać gdzieniegdzie w tle stojący już budynek Nowych Klinów, a na pierwszym planie budowany 48H z Solarisa.

Wyrobić to oni się mieli do czerwca z tego co mi wiadomo. Obsuwa jest duża, ale to chyba standard w solarcie :/. My cierpliwie czekamy. Solaris ma być gotowy wiosną 2014.

Ale w Nowych Klinach niewiele mieszkań już zostało: http://www.solartdeweloper.pl/inwestycja...zkan_1_265
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
16-11-2013, 20:02
Post: #7

Byłem tam dziś oglądać mieszkanka z żoną.

Plusy:
- układ mieszkań fajny, niska zabudowa, cicho, cena, możliwość dogadania się w sprawie MDM

Minusy:
_ sądząc po zawansowaniu prac to obsuwy terminu gwarantowane, stoi woda w piwnicach z 10 cm, wjazd od komuny paryskiej, jakość wykonania też dyskusyjna,
Odpowiedz cytując ten post
24-11-2013, 21:32
Post: #8

Co do obsuwy to specjalnie dziś sprawdzałem prospekt deweloperski i terminy w nim podane i porównywałem z dziennikiem budowy. Na moje oko mają obsuwę może ok miesiąca, ale tempo mają niezłe i może nadrobią. Jadą już z tynkami w pierwszej klatce.

Woda to normalka przy tej pogodzie.

Wjazd od komuny paryskiej? To wada?

Co konkretnie masz na myśli z jakością wykonania? Moim zdaniem to co widzę jest bez zarzutu.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
31-12-2013, 18:59
Post: #9

MD,

Jeżeli to czytacie przed podjęciem decyzji to pytajcie o dojazd, ponieważ developer ogranicza się do zrobienia drogi tylko wdzłuż bloków, potem pozotaje 200 m błota do ulicy Komuny Paryskiej.
Mówią że miasto przejmie realizację drogi, byc może ale kiedy...

Jest to istotna rzecz, ja mieszkanie niestety kupiłem na klinach (obok), na dzień dzisiejszy pół roku opóźnenia, syf w srodku oraz na zewnątrz, brak drogi dajazdowej. Na wiosnę sobie tego nie wyobrażam.
Odpowiedz cytując ten post
15-02-2014, 09:19
Post: #10

Zastanawiam się nad kupnem mieszkania na tym osiedlu. Czy wiecie może jak wygląda sprawa z ta drogą dojazdową? Może mi ktoś powiedzieć, czy ta inwestycja podlega nowej ustawie?
Odpowiedz cytując ten post
27-02-2014, 20:14
Post: #11

Pytałem o drogę dojazdową gościa na budowie i powiedział że będzie asfalt od komuny paryskiej aż do oraz wzdłuż bloku "nowe kliny" (obecnie to jest Komuny Paryskiej 50E, ale cała nasza ulica to będzie Geremka ponoć). Dalej od tego bloku wzdłuż bloków solarisa (prostopadle) będzie już kostka. Tak więc żadnego błota Smile Drogę mają robić w czerwcu (pożyjemy, zobaczymy).

Co do ustawy deweloperskiej to inwestycja nie podlega tym zapisom które mówią o rachunku powierniczym, natomiast jak najbardziej deweloper podpisuje umowy deweloperskie (notarialne) itd. Wszystkie pozostałe zapisy ustawy obowiązują. Natomiast podejrzewam że co kto sobie wynegocjuje, to już jego sprawa.
Odpowiedz cytując ten post
04-03-2014, 13:56
Post: #12

Ja również kupiłam mieszkanie na Solarisie (48H).
Klimek1985 odezwij sie na maila, miło będzie poznać sąsiada;-)
evii@wp.pl
W zasadzie to powyższa wiadomość dotyczyła użytkownika maraswrona ale Klimek też może się odezwa;-)
Odpowiedz cytując ten post
09-03-2014, 12:13
Post: #13

Mam kilka pytań do ewentualnych przyszłych sąsiadów ,a mianowicie:
1.czy ktoś korzystał z promesy banku o wyrażenie zgody na zdjęcie obciążenia kredytem dewelopera z hipoteki- kiedy bank wydaje taką promesę
2.może już ktoś ma końcowy akt notarialny ewentualnie kiedy go otrzyma
3.czy ktoś korzystał z prawa wglądu do dokumentów dewelopera dotyczących:
wartości zadłużenia ,terminu spłat ,ostatecznej daty spłaty kredytu itp.
Odpowiedz cytując ten post
24-04-2014, 15:04
Post: #14

W sobotę jedziemy oglądać mieszkanie w bloku 28, układ mieszkań i samych budynków wydaje się być idealny, cenowo również oferta tego dewelopera jest bardzo atrakcyjna.
Pierwsze wątpliwości pojawiły się dopiero po zapoznaniu z komentarzami dotyczącymi Solaris i przewidywanych opóźnień. Również wieść o tym, że droga do powstanie dopiero pod koniec 2015.
To by było nasze pierwsze mieszkanie. Pojedziemy, zobaczymy, mam nadzieję że na miejscu uda się dopytac o wszystkie drobiazgi.

Pozdrawiam
Odpowiedz cytując ten post
27-05-2014, 19:07
Post: #15

hej sąsiedzi

Nie wiem jak u was ale w mojej umowie za dwa dni upływa termin zakończenia inwestycji Solaris. Cóż... wiemy że tak się nie stanie. Ostatnie info jakie mam od dewelopera to realistycznie koniec sierpnia (a jak będzie naprawde, czas pokaże). Na innej inwestycji solartu (ogród płaszów) lokatorzy się skrzyknęli i wspólnymi siłami przycisnęli dewelopera. Udało im się nawet wywalczyć jakieś rekompensaty. Co Wy na to by wymienić się kontaktami by móc ewentualnie coś w tej sprawie zrobić? W kupie siła! Piszcie do mnie na woroniecki kropka marek małpa gmail kropka com.

pozdr
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
05-06-2014, 21:21
Post: #16

Marek, kiedy powiedzieli ze sierpień ?
Gadałem ze znajomym to podobno aktualny termin to luty 2015. Co ciekawe zaawansowanie w jego bloku wynosi 90%.... Inni potrafią w jeden sezon postawić blok od zera.
Wygląda na to że "deweloper" coś kombinuje. Coś jakby nie chciał wydać lokali, bo potrzebuje dostępu do gotówki albo są jakieś problemy prawne. Też myślałem o tej inwestycji, ale po zasięgnięciu opinii raczej z tych 5013 na papierze, jeżeli się doliczy ubezpieczenie kredytu i inne rzeczy wyjdzie sporo > 6000. O ile deweloper nie popłynie i zobaczymy kolejny sequel reportażu na z cyklu "Leopard i inni".
Odpowiedz cytując ten post
08-06-2014, 16:56
Post: #17

hej gość

Ja kupiłem mieszkanie w bloku 32 więc ewentualne informacje które mam dotyczą tego bloku (nie wiem nic o innych, aczkolwiek biorąc pod uwagę że te bloki są trochę bardziej w tyle z postępami prac, to 2015 brzmi całkiem realnie). Informacje mam z biura podane mejlem. Rozmawiałem też z gościem na budowie (on wspomniał o sierpniu). Jednak aktualne info które mam od innego lokatora jest niestety mniej optymistyczne...

Nie wiem czy deweloper coś kombinuje, ale się dowiem. W najbliższym tygodniu mam umówione spotkanie z prezesem Solakiem i z tego co wiem inni lokatorzy też mają takie spotkania. Zobaczymy co z tego wyniknie.

Co do ceny z metra to nie wliczałbym kosztów kredytu itp bo te masz przy każdej inwestycji - to stały koszt niezależnie u kogo kupisz. Trzeba porównywać gołą cenę dewelopera, a ta jest naprawdę niska (ja kupiłem rok temu jeszcze poniżej 5000, uważam że to naprawdę tanio jak na Kraków).
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
10-06-2014, 22:37
Post: #18

Hej,
Ja raczej podejrzewam, że może chodzić o ten blok. Nie wiem jaki to numer - ale chodzi na pewno o ten najbardziej zaawansowany. Podobno nowe akty notarialne dla tego bloku mają wpisaną datę na koniec stycznia 2015. Reszta to pewnie gdzieś 2017.

Solak prawdę Ci powie... Popytaj kto ostani podpisywał z nimi umowę. Oni każdemu wciskają inny termin. Chciałbym być złym prorokiem, ale mogę postawić skrzynkę wódki, że będzie jak z Klinami - tam jest chyba ponad rok pośligu i ciagle czekają Dodgy. Każda ich inwestycja to porażka. Wystarczy przejrzeć sieć. U nich standardem jest zwalnianie im mniej zostało do roboty. W Klinach przez dwa miesiące malowali garaże - pozostawię to bez komentarza.

Koszty - no niestety do czasu wpisania do księgi płaci się słono bankowi (co z Solartem zajmuje 2-3 lata) , koszty wynajmu przez ten czas itp. Można by tego uniknąć gdyby odebrać nawet z niewielkim pośizgiem. Ale oni o tym dobrze wiedzą, znajomi zaproponowali karę za opóźninia to ich wysmiali - o to chodzi że mają gotówkę za darmo, normalnie w banku zapłaciliby min 10-15% odsetek. A tak kasa bez ryzyka (od czego jest kupujący) i można zaczynać kolejny blok.

Cena, no coż - jest wypadkową ryzyka. Jeżeli się uda zaoszczędisz= zarobisz.Gorzej jeżeli się nie uda. Najgorsze, że w 2012 uchwalili ustawę bubel i że ciągle nie da się kupić normalnie mieszkania tylko się jest na łasce takich pseudodeweloperów. Każdy krętacz wpisuje że sprzedaż się zaczeła wcześniej. Słyszałem, że niektórzy deweloperzy sami sobie sprzedają mieszkanie, żeby tylko nie musieć podlegać pod tę ustawę.

Życzę wam powodzenia z tymi hochsztaplerami
Odpowiedz cytując ten post
11-06-2014, 21:26
Post: #19

"podobno", "być może", "słyszałem".... skąd czerpiesz te informacje? byłeś chociaż na budowie, rozmawiałeś z kimś? jesteś chociaż klientem tej firmy? kupiłeś mieszkanie na klinach? Jeżeli nie, to po co siejesz ferment? Rozmawiajmy o konkretach.

Opóźnienia są spowodowane problemami finansowymi na płaszowie. Do końca czerwca prace mają być wznowione i kontynuowane normalnie już do końca. Na ten moment planowany termin odbioru budynku 32 to wrzesień/październik 2014. To są słowa Solaka. Nie wiem czy mu wierzyć, czas pokaże. Ale to są konkrety, a nie bajki z internetu, czy własne przypuszczenia i farmazony.

Co do kosztów to masz na myśli chyba sytuację gdy ktoś wpłaca 90% ceny - z kredytu - a mieszkania nie odbiera i płaci horrendalne odsetki. Cóż, ja byłem przezorny i umówiłem się inaczej. Wpłaciłem jedynie niewielką zaliczkę, a reszta dopiero po odebraniu mieszkania z prawem do użytkowania. Na ten moment koszty bankowe mam minimalne, choćbym czekał jeszcze z rok albo dwa (ok 4 tys rocznie). To dużo mniej niż różnica którą musiałbym dopłacić u konkurencji za m2 (zwłaszcza przy większym metrażu). Tak więc w moim przypadku czas działa na niekorzyść wszystkich - ja nie mam mieszkania, bank nie uruchamia całości kredytu, deweloper nie dostaje kasy. Każdemu więc zależy by inwestycja jak najprędzej się zakończyła.

I nie rozumiem po co wklejasz to samo tutaj i na zanimzamieszkasz. Tam zresztą kompletnie nie na temat ten komentarz.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 

Użytkownicy przeglądający ten wątek:
1 gości

Wróć do góryWróć do forów
Portal o krakowskich inwestycjach mieszkaniowych
Nowe Tematy

Nowe M