Odpowiedz 

Ocena wątku:
  • 62 Głosów - 2.94 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Przydatne strony - inspiracje, rozwiazania, aranżacje wnętrz
10-11-2015, 14:58

Jesli chodzi o oscieznice to mamy w mieszkaniu te regulowane, mozna dzieki temu dopasowac szerokosc oscieznicy do grubosci scian- a te u nas byly roznej grubosci. Sa tez tzw. oscieznice bezprzylgowe, wygladajace bardzo elegancko, natomiast cena jest dosc wysoka.
Dodatkowo prosze zwrocic uwage na otwor/otwory do drzwi, bo normy maja duzy przedzial, u nas wysokosc byla za mala wiec docinalismy z dolu drzwi a znowu szerokosc za duza.

w linku ponizej mozna znalezc podstawowe informacje na temat oscieznic

http://www.ekspertbudowlany.pl/artykul/i...wnetrznych

(09-11-2015 22:13)LDee napisał(a):  Szanowni Państwo, Jakie ościeżnice zastosowaliście w swoich drzwiach wewnętrznych tzn stałe czy regulowane? I kwestia paskudnego siłownika w drzwiach wejściowych, kto z Państwa pokusił się o demontaż ? Pozdrawiam
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
10-11-2015, 17:10

(10-11-2015 14:58)Mariola napisał(a):  Jesli chodzi o oscieznice to mamy w mieszkaniu te regulowane, mozna dzieki temu dopasowac szerokosc oscieznicy do grubosci scian- a te u nas byly roznej grubosci. Sa tez tzw. oscieznice bezprzylgowe, wygladajace bardzo elegancko, natomiast cena jest dosc wysoka.
Dodatkowo prosze zwrocic uwage na otwor/otwory do drzwi, bo normy maja duzy przedzial, u nas wysokosc byla za mala wiec docinalismy z dolu drzwi a znowu szerokosc za duza.

(09-11-2015 22:13)LDee napisał(a):  Szanowni Państwo, Jakie ościeżnice zastosowaliście w swoich drzwiach wewnętrznych tzn stałe czy regulowane? I kwestia paskudnego siłownika w drzwiach wejściowych, kto z Państwa pokusił się o demontaż ? Pozdrawiam

Bardzo serdecznie dziękuję Pani Mariolu za odpowiedź. Smile Link bardzo przydatny-będą więc regulowane. Wink Pozdrawiam serdecznie
11-11-2015, 10:12

To cieszę się, że link się przyda Smile Pozdrawiam

(10-11-2015 17:10)LDee napisał(a):  
(10-11-2015 14:58)Mariola napisał(a):  Jesli chodzi o oscieznice to mamy w mieszkaniu te regulowane, mozna dzieki temu dopasowac szerokosc oscieznicy do grubosci scian- a te u nas byly roznej grubosci. Sa tez tzw. oscieznice bezprzylgowe, wygladajace bardzo elegancko, natomiast cena jest dosc wysoka.

Bardzo serdecznie dziękuję Pani Mariolu za odpowiedź. Smile Link bardzo przydatny-będą więc regulowane. Wink Pozdrawiam serdecznie
17-12-2015, 17:57

Drodzy sąsiedzi, mam pytanie odnoście rolet/żaluzji czy ktoś z Państwa kupował gotowe marketowe np. z castoramy ? mamy dość nietypowe okna i ciężko coś dobrać, czy ktoś może coś doradzić ? Nie chcę robić na wymiar bo czeka się długo a rolety potrzebuję na już. :/ Będę wdzięczna za jakieś sugestię. Pozdrawiam
17-12-2015, 20:08

Ja zdemontowałem samozamykacz- mnie on się kojarzy z wejściem do sklepu/ urzędu- potrafię sam zamknąć swoje drzwi.
Śmieszy mnie montowanie ich wszędzie na naszym osiedlu -nawet do piwnicy o powierzchni 1x1 m, szkoda że nie zamontowano ich tam gdzie potrzeba- do furtki wejściowej na osiedle.
17-12-2015, 21:36

(17-12-2015 17:57)LDee napisał(a):  Drodzy sąsiedzi, mam pytanie odnoście rolet/żaluzji czy ktoś z Państwa kupował gotowe marketowe np. z castoramy ? mamy dość nietypowe okna i ciężko coś dobrać, czy ktoś może coś doradzić ? Nie chcę robić na wymiar bo czeka się długo a rolety potrzebuję na już. :/ Będę wdzięczna za jakieś sugestię. Pozdrawiam

Podłączając się do prośby - ma może ktoś namiary na sprawdzoną firmę, która robi na wymiar rolety night&day?
17-12-2015, 21:58

firma Vidella oferuje rolety na okna 160cm ale balkonowe mają niestety za któtkie
http://www.vidella.com/rolety/roleta,Zeb...vidella%2F
18-12-2015, 07:54

Znalazłam taką stronę http://www.kuprolety.pl/ czy ktoś korzystał z ich usług może?
18-12-2015, 08:31

Ja zdemontowałem swój samozamykacz od razu. Wnosząc zakupy nie obrywam własnymi drzwiami. Po drugie nie czuję potrzeby aby trzaskające przy zamykaniu drzwi informowały wszystkich na piętrze, że właśnie wchodzę/wychodzę z mieszkania. Po trzecie, nie czuję się jak w hotelu, gdzie zwyczajowo zamontowane są takie mechanizmy.
Tam, gdzie samozamykacz powinien być założony to go nie ma - bramka przy wejściu na nasz teren.
01-02-2016, 09:37

Czy możecie polecić fachową firmę która zajmie się zrobieniem i montażem szkła lakierowanego lacobel? Zależy mi na dobrym stosunku cena-jakość, chyba jak każdemu Tongue jeśli montowaliście takie szło u siebie podzielcie się opinią o fachowcach
01-02-2016, 10:54

(01-02-2016 09:37)doom33 napisał(a):  Czy możecie polecić fachową firmę która zajmie się zrobieniem i montażem szkła lakierowanego lacobel? Zależy mi na dobrym stosunku cena-jakość, chyba jak każdemu Tongue jeśli montowaliście takie szło u siebie podzielcie się opinią o fachowcach
Polecam http://www.centrumszkla.eu/ - zamawiałem u nich lacobel do kuchni jakiś czas temu

Najpierw pomiar i wycena (cena jak dla mnie ok), następnie umówienie się na montaż. To wszystko w kilka dni. Panowie bardzo sympatyczni, a co do wykonania nie mogę się do niczego przyczepić.
02-02-2016, 14:10

Cricital, a zamawiałeś szkło przed meblami czy jak już były zamontowane?
Masz hartowany lacobel?
24-11-2017, 14:07 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 24-11-2017 14:08 przez slonecznikowa.)

Ktoś ma w domu u siebie lampy wiszące tego typu? https://ardant.pl/blog/lampy-clava-od-vi...a-pasowac/ Nie wiem jak sprawdzają się w blokach. W domach sufity są wyższe bo do 3m to ma jakiś sens, a boje się kupić produktów za pare tys. złotych i później mieć problem :/
A może jest jakiś program do wizualizacji gdzie bym wprowadziła coś podobnego by to zobaczyć? Ktoś ma pomysły?
A ktoś orientuje się czy lampy można kupić z VATm 8% na jakąś firmę elektryczną z montażem? Czy to nie przejdzie?
12-01-2018, 15:39

Ooo świetnie, przy remontowaniu zawsze potrzebuje dużo inspiracji Smile
Super, że tu trafiłem
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz 

Użytkownicy przeglądający ten wątek:
1 gości

Wróć do góryWróć do forów
Portal o krakowskich inwestycjach mieszkaniowych