Odpowiedz 

Ocena wątku:
  • 178 Głosów - 2.85 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
TV, kablówka, internet
21-03-2012, 09:54 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 21-03-2012 14:48 przez domator.)

Klonowica: Internet, telewizja z kablówki czy jakaś inna dobra alternatywa? Co planujecie brać?
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
10-06-2012, 21:12

Od pewnego czasu bawię się w mojej obecnej lokalizacji cyfrową TV naziemną (korzystam z dedykowanej anteny).
Możliwość oglądania Euro 2012 w HD bezcenna Smile

Moje pytanie: czy wiadomo coś o antenie zbiorczej?
Oprócz cech typowo estetycznych (nie zapaskudzamy elewacji) taka antena na dużym budynku dostarcza też bardzo dobrej jakości sygnał praktycznie niezależnie od kierunku - Chorągwica na idealnym azymucie Smile
29-10-2012, 20:52 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 29-10-2012 20:56 przez jac.)

Pozwoliłem sobie dziś wykonać telefon do firmy BP Systems, aby dowiedzieć się, jakie są szczegóły umowy zawartej między nimi a WS. Dowidziałem się, iż...

1. Firma BP Systems wykonuje całą infrastrukturę teleinformatyczną w naszym bloku, a ponadto będzie odpowiedzialna za dostarczanie sygnału tv do naszych gniazdek. Sygnał ten będzie rozróżniony na dwa rodzaje. Pierwszy to sygnał ze zbiorczej zwykłej anteny, która będzie umieszczona pewnie na dachu i skierowana na Chorągwice. Będzie umożliwiała odbiór sygnału analogowego (dopóki nie zostanie w Polsce wyłączony) i jednocześnie DVB-T (naziemna telewizja cyfrowa), czyli aktualnie darmowe 21 programów. Opłata będzie cyt. "symboliczna, zawarta w czynszu". Drugi rodzaj to sygnał ze zbiorczej anteny satelitarnej (penie też na dachu). Antena będzie skierowana na Hot Birda, aby każdy mógł na własną rękę podpisać umowę z dowolna platformą cyfrową (Cyfrowy Polsat, Cyfra+ lub N), pobrać od tej platformy dekoder, ale podłączyć go bezpośrednio do gniazdka tv w ścianie, aby nie było konieczności montażu "prywatnych" anten satelitarnych. O wyborze sygnału tv każdy będzie decydował indywidualnie. Osobiście pomysł zbiorczych anten bardzo mi się podoba. Wykluczy to widok kilkunastu talerzy lub zwykłych anten na elewacji.
2. Internet i telefon będzie dostarczany przez firmę Connected na zasadzie dzierżawy okablowania wykonanego przez firmę BP Systems. Na stronie tej firmy niestety nie ma żadnego cennika, a tam już nie dzwoniłem Smile
30-10-2012, 15:21

(29-10-2012 20:52)jac napisał(a):  Pozwoliłem sobie dziś wykonać telefon do firmy BP Systems, aby dowiedzieć się, jakie są szczegóły umowy zawartej między nimi a WS. Dowidziałem się, iż...
Nie jest to "łaska" dewelopera, tylko "sprzedaje" prawo wykonania instalacji innej firmie, która na tym musi zarobić i zarabia. Najgorzej zawsze wychodzi mieszkańcom, którzy za wszystko zapłacą :-)

(29-10-2012 20:52)jac napisał(a):  Opłata będzie cyt. "symboliczna, zawarta w czynszu".
"symboliczna" opłata * ilość mieszkań * rok * minimalny okres umowy = super zysk!

(29-10-2012 20:52)jac napisał(a):  2. Internet i telefon będzie dostarczany przez firmę Connected na zasadzie dzierżawy okablowania wykonanego przez firmę BP Systems. Na stronie tej firmy niestety nie ma żadnego cennika, a tam już nie dzwoniłem Smile
Ceny można sprawdzić na ich stronie: http://www.fibermax.net.pl/ - Oferta nie jest specjalnie atrakcyjna, lepiej nie podpisywać na czas określony.
30-10-2012, 16:44

ja pier... 20Mb/s jest tylko 1.80 pln tansze niz w neostradzie.....
30-10-2012, 21:13

no i to są właśnie "zalety" monopolu
w UPC za tą samą kwotę jest 50% więcej
pozytyw to przyzwoity Up na poziomie 5Mb przy Down na poziomie 20Mb
31-10-2012, 13:20

Czyli co z oferty np Upc się nie da skorzystać? I wziąć całego pakietu i internet i telewizja?
31-10-2012, 14:54

Jezeli w bloku nie bedzie instalacji UPC to jak chcesz skorzystac z ich oferty?
31-10-2012, 20:13

Przecież instalacja jest "nasza".
Tylko że "przekazujemy" (jakby była inna możliwość) zarządzanie tą instalacją na określony czas w/w firmie.
UPC musi tylko doprowadzić sygnał do naszego bloku. Czego na dzień dzisiejszy nie zrobi bo po co ;]
06-11-2012, 19:55

Myslicie, ze z tym UPC juz nie da sie nic wskurac? Obecnie korzystam z ich uslug i nie wyobrazam sobie zeby u konkurencji bulic znacznie wiecej- to niedorzeczne! Przecież mamy wolny kraj!
06-11-2012, 21:14

Trzeba rzucić okiem do aktu notarialnego (umowy przedwstępnej) i tam się "godzimy" na takie rozwiązanie.
16-11-2012, 07:14

Ja również dzwoniłam do BP SYSTEMS. Rozmawiałam z bardzo miłą Panią, która opowiedziała mi o możliwościach wynikających z instalacji telewizyjnej i faktycznie jest tak jak pisaliście- będziemy mieć dostęp do programów naziemnych i satelitarnych. Pytałam o koszty i tutaj zdziwienie moje wielkie gdyż usłyszałam że bedą one nie wielkie ale przedewszystkich będą ustalone ze wspólnotą. Usłyszałam również że do czasu powstania Wspólnoty a tak naprawdę do zawarcia umowy z BP nie będziemy musieli płacić ani złotówki a będziemy mogli korzystac z dobrodziejstw telewizji.
Z firmą Conn.. nie miałam do czynienia ale jeśli są zbliżeni cenowo do UPC to nie wiem czy się nie skuszę. Mam obecnie UPC i muszę powiedzieć ze od momentu jak kupili Aster ich usługi sie pogorszyły i to dramatycznie. Płacę np za łącze 100mb a jak mam 24 mb to sie cieszę a raczej mój mąż.
16-11-2012, 09:06

@Jadwiga75
Też jestem osobnikiem, który przeszedł z Aster do UPC. I wszystko zależy od źródeł - mam łącze 30 Mb przy odpowiednim źródle taką prędkość osiągam bez problemów. Inną kwestią jest sprawa infrastruktury, która czasami jest wąskim gardłem.
[edit] co ciekawe UPC nie posiada obecnie w ofercie internetu 100mb http://m.upc.pl/internet-lite
Dodatkowo argument darmowych usług do momentu założenia wspólnoty to nic specjalnego bo to i tak zrobi WS wedle własnego uznania, gdyż będzie posiadał większość udziałów, a my to będziemy musieli później respektować.
W świetle powyższego stawiam tezę, że to wpis sponsorowany - bardzo dobrze, że przyszły dostawca usług buduje swój wizerunek :-)
Co nie zmienia faktu że brak konkurencji pogarsza jakość usług
16-11-2012, 11:05

(16-11-2012 09:06)loras napisał(a):  (...) W świetle powyższego stawiam tezę, że to wpis sponsorowany - bardzo dobrze, że przyszły dostawca usług buduje swój wizerunek.......

Tez mi sie tak wydaje... Mam 50 mb z upc od roku i nie narzekam na transfer. Jak jest dobre zrodlo to bez problemu tyle wyciaga, a oferta fibermaxu jest tragiczna, prawie jak neostrada. Szczerze powiedziawszy, jak nie bedzie innego dostawcy to chyba sie zastanowie nad LTE (reklamowanym, wiadomo przez kogo)
16-11-2012, 15:18

(16-11-2012 11:05)jac napisał(a):  
(16-11-2012 09:06)loras napisał(a):  (...) W świetle powyższego stawiam tezę, że to wpis sponsorowany - bardzo dobrze, że przyszły dostawca usług buduje swój wizerunek.......

Tez mi sie tak wydaje... Mam 50 mb z upc od roku i nie narzekam na transfer. Jak jest dobre zrodlo to bez problemu tyle wyciaga, a oferta fibermaxu jest tragiczna, prawie jak neostrada. Szczerze powiedziawszy, jak nie bedzie innego dostawcy to chyba sie zastanowie nad LTE (reklamowanym, wiadomo przez kogo)
Chyba się mylicie. Przedewszystkim nie znacie oferty UPC. Dziwnym trafem mam od nich trójpak - telefon ( europa i świat, internet 100mb i telewizje ). Jak nie ktoś nie wierzy wystarczy zadzwonić na Lublańską a nie pisać bredni.
21-11-2012, 13:57

Witam, jak już został poruszony temat LTE...ma ktoś informację jak wygląda kwestia zasiegu w mieszkaniach? Bez zewnętrznej anteny da rade?
21-11-2012, 19:31

@up
To jest kwestia indywidualna tak jak z zasięgiem komórek w budynkach.
Osobiście pomagałem skonfigurować taki sprzęt znajomemu w domu jednorodzinnym - zastosowaliśmy antenę, bo to był dom na granicy zasięgu LTE
Swego czasu w Polsacie można było przez tydzień potestować taki sprzęt i bez konsekwencji oddać.
Nie wiem jak to teraz wygląda
21-11-2012, 21:26

nadal można testować przez tydzień..
08-12-2012, 19:23

Ponieważ @Jadwiga75 jakoś nie udziela się w żadnym z pozostałych tematów, a na forum pokazała się ostatnio 1 dzień po założeniu konta na forum Big Grin pozwoliłem sobie podbić temat.

Dla tych którzy szukają internetu bez wygórowanych parametrów można polecić darmowy internet w AERO2 http://www.aero2.pl/bdi.html
Jest to alternatywa, ale na pewno nie w pełni jest w stanie zastąpić szybkie, stałe łącze.
Wady: transfer max 512kb/s, słabe pingi i resety co 1h.
Sam właśnie zaczynam to testować, a z tego co wiem to i część osób piszących/trollujących na forum też używa Tongue
Mapa z zasięgiem
http://www.aero2.pl/images/Aero2_zasieg_23-11-2012.jpg
12-01-2013, 22:17

Na dzień dzisiejszy przyzwoita oferta w Polsacie to takie 10+2GB za 50 zł (+ dodatkowo w nocy 50GB)
http://www.cyfrowypolsat.pl/oferta/internet/
Trzeba tylko zobaczyć jak się będzie sygnał sieci komórkowych w naszym blokowisku rozchodził.
A nadmiar betonu raczej dobrze nie wpływa...
Odpowiedz 

Użytkownicy przeglądający ten wątek:
1 gości

Wróć do góryWróć do forów
Portal o krakowskich inwestycjach mieszkaniowych
Nowe Tematy

Nowe M