Odpowiedz 

Ocena wątku:
  • 146 Głosów - 2.96 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
21-03-2012, 09:54 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 21-03-2012 14:50 przez domator.)

Klonowica: Jakie są minusy tej inwestycji, co przemawia na jej niekorzyść?
Dobrze jest poznać słabe strony miejsca, gdzie zamierzamy mieszkać.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
24-04-2012, 13:17

dużym minusem jest brak miejsc postojowych przy bloku,

Najgorsze jednak, że teren pomiędzy inwestycją przy Klonowica, a budynkiem Pszenna 3 (strona wschodnia) jest "niczyj", tzn że na tak wąskim pasku ziemi może powstać blok. Jest już WZ-ka...
10-10-2012, 20:19

Piszę z własnej perspektywy
- brak miejsc postojowych przy bloku mi nie przeszkadza - szczerze - mam nadzieję, że porobią zakazy i bardzo ograniczą parkowanie wokół bloku (nie wygląda to ładnie, utrudnia przejazd...), w końcu jest mozliwość kupna miejsca w garażu.

Dla mnie na razie największym minusem jest wewnętrzny dziedziniec - obawiam się, ze będzie głośno, a sąsiad sąsiadowi będzie liczył ziemniaki na talerzu Wink

Boję się też, ze będzie głośno od ulicy - świadomie podjęliśmy decyzję o kupnie mieszkania właśnie od tej strony (tylko tu były mieszkania z interesującym nas metrazem), ale wolałabym, aby nie sprawdziły się czarne scenariusze co do smrodu i hałasu.
10-10-2012, 21:00

kolejne wady to popielaty kolor elewacji i siatki na elewacji, czerwony wyszedł bardzo fajnie->ktoś kto był odpowiedzialny za wygląd budynku nie powinien dostawać wypłaty przez następne 3 lata za kare. Dla mnie ten ktoś nie ma w ogóle pojęcia o swojej pracy..
10-10-2012, 21:33

Ten "kolorek" rzeczywiscie przypomina odcieniem "przechodzonego trupa" - bardziej jest siny niz popielaty.

A ta blacha też brzydka, niestety...

(10-10-2012 21:00)Gość napisał(a):  kolejne wady to popielaty kolor elewacji i siatki na elewacji, czerwony wyszedł bardzo fajnie->ktoś kto był odpowiedzialny za wygląd budynku nie powinien dostawać wypłaty przez następne 3 lata za kare. Dla mnie ten ktoś nie ma w ogóle pojęcia o swojej pracy..
11-10-2012, 08:04

Dziedziniec nie musi być wadą - wystarczy że faktycznie będzie ogrodzenie, wówczas mamy fajnie spokojne miejsce z dostępem tylko dla mieszkańców.
W przeciwnym razie miejsce może okazać się sprzyjające patologii (już nie chce wymieniać jakiej...).
11-10-2012, 11:51

Czy mógłby ktoś wstawić zdjęcia bloku z tymi balkonami z siatki i blachy? Ciekawa jestem czy to rzeczywiście aż tak strasznie wygląda Dodgy Kolor tez mi się nie podoba
12-10-2012, 19:00

Co do dziedzinca. to raczej mini dziedziniec, jak tam wylegnie cale barachlo ze 180 mieszkan to bedzie rejwach jak na rynku glownym Smile
15-10-2012, 18:12

Długo zastanawiałam się, czy odpisywać na tego posta, ale...
Jakie "barachło" masz na myśli? Czy to takie specyficzne poczucie humoru, czy rzeczywiscie uważasz swoich przyszłych sąsiadów za hołotę?

A co do dziedzińca miałam na myśli raczej fakt, że z okna do okna będzie można sobie zaglądać i będzie słychać tv lub radio u kogoś, głośne rozmowy itp.
09-04-2013, 15:38 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 09-04-2013 15:38 przez kanth.)

(24-04-2012 13:17)Gość napisał(a):  dużym minusem jest brak miejsc postojowych przy bloku,

Najgorsze jednak, że teren pomiędzy inwestycją przy Klonowica, a budynkiem Pszenna 3 (strona wschodnia) jest "niczyj", tzn że na tak wąskim pasku ziemi może powstać blok. Jest już WZ-ka...

rzeczywiście jest już plan zabudowy tej działki(edit: to jest działka po stronie zachodniej)? Bo tak jak to dla mnie wygląda jest niewielkie pole manewru zabudowy na tak wąskim terenie, bez złamania przepisów budowlanych.
09-04-2013, 16:40

jest plan zabudowy - ktoś zamieszczał na forum.
10-04-2013, 15:42

(09-04-2013 16:40)tadzik napisał(a):  jest plan zabudowy - ktoś zamieszczał na forum.

pamiętasz może gdzie?
10-04-2013, 21:00

(10-04-2013 15:42)kanth napisał(a):  
(09-04-2013 16:40)tadzik napisał(a):  jest plan zabudowy - ktoś zamieszczał na forum.

pamiętasz może gdzie?

Było na wcześniejszej wersji forum Klonowica - rzuć okiem tutaj: http://forum-krakow.pl/klonowica-wawel-s...4-300.html
11-04-2013, 09:59

(10-04-2013 21:00)rapatapatoja napisał(a):  
(10-04-2013 15:42)kanth napisał(a):  

pamiętasz może gdzie?

Było na wcześniejszej wersji forum Klonowica - rzuć okiem tutaj: http://forum-krakow.pl/klonowica-wawel-s...4-300.html

dzięki za info (+)
13-10-2013, 13:50 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 13-10-2013 13:52 przez tur.)

Brak systemu utrzymania temperatury CWU
Coś co jest standardem w budowinictwie wielorodzinnym od dekady...
Po odkręceniu kranu trzeba kilkanaście sekund poczekać na ciepłą wodę.
Mam skojarzenia z komuną, wielką płytą i piecykami gazowymi, gdzie żeby uzyskać ciepłą wodę najpierw dostawaliśmy zimną, później wrzątek i po czasie właściwą do użytku Wink
13-10-2013, 18:52 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 13-10-2013 18:53 przez rivendels.)

(13-10-2013 13:50)tur napisał(a):  Brak systemu utrzymania temperatury CWU
...

W klatce 3 coś podobnego działo się w lipcu, po zgłoszeniu okazało sie ze pompa ciepłej wody nie działała przez co w całym pionie nie było cyrkulacji.
Niestety rozkład rur od liczników do zakończenia jest taki ze nawet po włączeniu pompy trzeba zlać pare litrów wody aby miec ciepłą.
Porządnie mnie to irytuje ale nie wiem czy da sie to przeskoczyć.
Są standardy określające ilość wody zimnej która jest dopuszczalna do "zlania" lecz sądze ze naszym przypadku są one grubo przekroczone.
14-10-2013, 16:15

(13-10-2013 18:52)rivendels napisał(a):  
(13-10-2013 13:50)tur napisał(a):  Brak systemu utrzymania temperatury CWU
...

W klatce 3 coś podobnego działo się w lipcu [...]
No jestem z 3 klatki - pytanie czy w innych jest podobny problem ?
No i co mówią na ten temat normy. Ale to już popytam fachowców Wink
14-11-2014, 13:33

Witam ! czy jest ktoś zainteresowany sprowadzeniem specjalisty z kamerą termowizyjna na nasz blok ponieważ np. w moim mieszkaniu okna są strasznie nieszczelne podejrzewam, że moje mieszkanie nie jest wyjątkiem. Pewnie koszt takiej usługi w zalężności od ilości chetnych byłby mniejszy
14-11-2014, 14:20

(14-11-2014 13:33)leon napisał(a):  Witam ! czy jest ktoś zainteresowany sprowadzeniem specjalisty z kamerą termowizyjna na nasz blok ponieważ np. w moim mieszkaniu okna są strasznie nieszczelne podejrzewam, że moje mieszkanie nie jest wyjątkiem. Pewnie koszt takiej usługi w zalężności od ilości chetnych byłby mniejszy

Ja jestem za. U mnie już 3 raz byli SPECE od okien. Podziubali, tu dokręcili, tam poluzowali i dalej okna nieszczelne na maxa. Mimo tego stwierdzili, że nie dopatrzyli się żadnych problemów i skupili się na oferowaniu mi nowych klamek oraz nawiewników :-) W końcu się zdenerwowałem i sam uszczelniłem okna, zakleiłem wejścia do nawiewników i mam spokój. Podejrzewam, że na takiej kamerze zobaczymy nawet jak nam wieje z gniazdek :-)
14-11-2014, 17:31

Ja osobiście jestem na etapie rozmów z osobami odpowiedzialnymi za montaż okien ( ja już miałem 8-krotnie regulowane okna) ostatnio okazało się, że wiszą w powietrzu i od spodu ma świeży dopływ powietrza. W dniu dzisiejszym nawiązałem kontakt z osobą, która zajmuję się ‘’ lokalizacją wycieków’’ chodzi o nieszczelność okien. Koszt takiej usługi tj. sprawdzenia trzech okien, z użyciem kamery termowizyjnej, świecy? Z tego, co pamiętam wynosi maksymalnie 300 zł. Oczywiście z opinią na ten temat i zdjęciami. W przypadku większej liczby mieszkańców z podobnym problemem, którzy chcieliby z jego usług skorzystać ta osoba jest skłonna poświecić swój czas na ewentualne udzielenie rzetelnej i wyczerpującej opinii w Sądzie w innym wypadku jest to nieopłacalne, ponieważ traci zbyt wiele czasu.
Odpowiedz 

Użytkownicy przeglądający ten wątek:
1 gości

Wróć do góryWróć do forów
Portal o krakowskich inwestycjach mieszkaniowych
Nowe Tematy

Nowe M